Na své pouti hledání a objevování své podstaty jsem byl přiveden ke knize Kurandera. Četl jsem ji asi před rokem. Ta kniha mě velmi oslovila. Stejný autor Hernán Huarache Mamani vydal další knihu Hadí žena. Jsou to romány založené na andské duchovní tradici mužů a žen, kteří se učí a mnozí z nich i ovládli svá omezení, své strachy, závislosti, představy a stali se svobodnými lidmi. Žijí v souladu s přírodou tak, že ji používají ke svému životu, ale nevykořisťují. Žijí velmi jednoduchý život.
Tak doporučuji. Nacházím díky tomu podstatu ženství, mužství a svobodného soužití muže a ženy. A musím říct, že není to až tak snadné v naší kultuře, která vytváří muže v ženském těle, či ženy v mužském těle.
Kdysi jsem měl sen. Žít jednoduchý život, co nejlépe se starat o přírodu a společenské prostředí, mít i rodinu s dětmi a vykonávat smysluplné činnosti. Dnes musím říct, že jsem procházel vnitřním peklem závislosti na ženě, na mateřské energii, na touze po uznání. Dnes mám novou naději, že v tomto směru udělám další pokrok. Že mé 18 leté manželství dokážu naplňovat ohněm muže tvůrce, aby neuhaslo, nestalo se z něj stereotypní klišé.
Proto doporučuji k přečtení, zapůjčení v knihovně za levnější peníz. Já si knihu po jejím přečtení kupuji.
Někdy kluk, někdy chlap se srdcem. Bývalý pomocník strojvedoucího, misionář; nyní žijící z výsledků své obchodní činnosti. Celoživotní hledač radosti, kterou již ve svých letech začínám žít.
Keramiku jsem poznala, když mi bylo dvacet. Je to nádherné řemeslo, které mě k sobě přitáhlo ve chvíli, kdy jsem hledala své místo na světě. Práce s mokrou hlínou ve mě probouzí fantazii a lásku k přírodě.
Nabízíme k pronájmu malý byt, který je součástí staré venkovské usedlosti postavené německou rodinou na přelomu 18. a 19. století
Navštivte naši hrnčířskou dílnu, kde se vyrábí keramika pro dům i zahradu. Nabízíme také možnost tvorby na zakázku, podle vašeho přání.
V naší dílně vítáme všechny, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hlínou – modelování, točení na hrnčířském kruhu a relaxační tvoření.